Skip to main content

Zazwyczaj chcemy, żeby kominek wyglądał jak tradycyjny kominek na drewno: ogień i imitacja polan za frontową szybą. Takie kominki cieszą się największą popularnością. Jednak konstrukcja kominków gazowych pozwala na dużo większą swobodę rozmiarów i kształtów.

Najszerszy

Najszerszy dostępny kominek gazowy to holenderski Modore 240. Przy wysokości 37,5 cm (lub 57 cm) ma aż 240 cm szerokości. Dostępne są wersje vis-a-vis, narożna albo wyspowa.

Idealnie nadaje się do dużych wnętrz. Kominek niewątpliwie przyciąga uwagę i powinien być głównym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. W palenisku mogą znajdować się ceramiczne polana, białe kamienie albo szary grys.

Jest wyposażony w system Multiburner, który składa się z trzech odrębnych, podłużnych palników, które można przełączać w dowolny sposób. Obsługiwany jest za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Najwyższy

Kominek gazowy Sky holenderskiej firmy Element4 jest najwyższy na rynku. Ma wysokość aż 160 cm przy 70 cm szerokości. Występuje w dwóch wersjach: frontowej oraz tunelowej (model Sky T).

Jest niebanalnym elementem dekoracyjnym nowoczesnego wnętrza, a jego umiejscowienie ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Wygląda bardzo nowocześnie. W palenisku znajdują się ceramiczne polana, ale istnieje opcja zastąpienia ich białymi kamieniami lub grysem.

Oprócz tego kominek wyposażony jest w podwójny palnik typu DoubleBurner, który pozwala na przełączanie trybu w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Wysokość płomieni można regulować pilotem lub przy pomocy aplikacji mobilnej.

Przeszklony z każdej strony

 

Poczwórnie przeszklony Summum 140 4S to jedyny tego rodzaju kominek na rynku, który daje możliwość oglądania paleniska z każdej strony.

Kominek ma wbudowane cztery palniki typu RealFlame i dolny palnik liniowy. Posiada również w standardowym wyposażeniu podświetlenie imitujące żar. W efekcie ogień wydobywa się spod polan tak samo jak w kominku na drewno. Palniki można, oczywiście, dowolnie przełączać.

Wolnostojący

Kominki gazowe to zazwyczaj urządzenia do zabudowy. Istnieje jednak możliwość zainstalowania kominka wolnostojącego. Jest to model Tourmaline firmy Trimline Fires.

To niewielki, trójstronny piecyk kominkowy o kompaktowych wymiarach. Wygląda minimalistycznie i elegancko - czarna stal i szkło. Będzie oryginalną dekoracją również mniejszych pomieszczeń.

Kominek jest wyposażony w trzypalnikowe palenisko typu RealBurner z możliwością pełnej regulacji wysokości płomienia. Kominek sterowany jest pilotem lub za pomocą aplikacji mobilnej.

Jak widać, w przypadku formy kominków gazowych, można puścić wodze fantazji i znaleźć urządzenie idealnie dopasowane do naszego wnętrza i potrzeb.