Skip to main content

Element4 Summum 140 najlepszym kominkiem gazowym na targach Heart and Home 2019 w Wielkiej Brytanii

Najnowsze targi Heart and Home 2019 były znaczącym sukcesem dla holenderskiego producenta kominków na gaz, Element 4. Panel sędziowski zdecydował przyznać modelowi Summum 140 tytuł Najlepszego Kominka Gazowego Roku 2019, co jest ukoronowaniem wieloletnich działań firmy w tej dziedzinie.

Laureat został wybrany na podstawie jego nowatorskiego wzornictwa i wyjątkowo realistycznego efektu płomieni. "Summum 140 jest pierwszym tak szerokim kominkiem gazowym z palnikami Real Flame. Jego design i efekt płomienia przeszły nasze najśmielsze oczekiwania," - stwierdzili jurorzy, przyznając tę prestiżową nagrodę.

Takie wyróżnienie jest zgodne z opiniami konsumentów, którzy już od wielu lat uważają Element4 za czołowego gracza w segmencie premium kominków gazowych.

Jak się okazało, wyróżnienie "Najlepszy Kominek Gazowy 2019" to nie jedyne uznanie dla modelu Summum 140. Sędziowie postanowili szczególnie docenić twórców tego kominka, przyznając mu również tytuł Produktu Roku 2019 i pokonując tym samym wszystkich innych wystawców na targach.

Laureat nagrody, Jan Kempers, dyrektor Element4, podzielił się swoimi refleksjami: "Chociaż zawsze staramy się być skromni, to nagroda za Produkt Roku jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem. Rywalizowali o nią wszyscy uczestnicy targów Heart and Home, ale to nam przypadła w udziale. To kolosalny triumf dla naszej organizacji." W ten sposób Element4 ustalił nowe standardy w dziedzinie kominków gazowych, zostawiając rywali znacząco w tyle.

Model kominka Summum 140 jest wyposażony w cztery niezależne palniki RealFlame oraz dodatkowy dolny palnik, co zapewnia znakomity efekt wizualny na całej szerokości urządzenia. Płomienie są tak naturalnie rozmieszczone, że trudno je odróżnić od tradycyjnego ognia. Summum 140 jest również produktem ekologicznym o efektywnych właściwościach grzewczych. Dostępny jest w kilku wersjach, co pozwala na jego łatwe dopasowanie do różnych stylów wnętrz.

Kominek jest oferowany w różnych wersjach: panoramicznej, trójstronnej, narożnej, wyspowej i tunelowej. Działa w czterech różnych trybach, dostosowując się do potrzeb użytkownika. Jego moc grzewcza oscyluje między 3,2 kW a 13,4 kW, a nawet w trybie oszczędnym efekt płomieni pozostaje realistyczny, co umożliwia ograniczenie kosztów zużycia gazu, nie rezygnując z przytulnych chwil spędzonych przy kominku.

Model został stworzony przez ekspertów z holenderskiego przedsiębiorstwa Element4, jednego z czołowych graczy w branży kominków gazowych. Ich oferta charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania, zaawansowanymi właściwościami grzewczymi i wyjątkowym designem. Kominki od Element4 są często wybierane przez architektów i projektantów wnętrz jako element dekoracyjny o wysokiej funkcjonalności. Firma dba również o prostotę obsługi i niezawodność swoich produktów.