Skip to main content

Element4 Summum 140 najlepszym kominkiem gazowym na targach Heart and Home 2019 w Wielkiej Brytanii

Ostatnie targi Heart and Home 2019 okazały się bardzo owocne dla holenderskiego producenta kominków gazowych, firmy Element 4. Jury postanowiło wyróżnić najnowszy model kominka o nazwie Summum 140 tytułem najlepszego kominka gazowego roku 2019. To wielkie osiągnięcie będące zwieńczeniem lat wysiłków firmy Element4.

Nagroda została przyznana z uwagi na nowoczesny design produktu oraz wyjątkowo realistyczny efekt wizualny paleniska. „Summum 140 to pierwszy, tak szeroki kominek gazowy z palnikiem Real Flame. Zastosowane wzornictwo i piękny efekt płomienia przekroczył oczekiwania nas wszystkich.” – orzekli jurorzy przyznając prestiżową nagrodę.

Wyróżnienie to pokrywa się z opiniami użytkowników, którzy od lat uznają Element4 za lidera w branży kominków gazowych klasy Premium.

Okazało się jednak, że tytuł „najlepszego kominka gazowego 2019” to nie jedyna nagroda, która przypadnie twórcom Summum 140. Jurorzy zdecydowali się wyróżnić producenta w sposób szczególny. Summum 140 zdobył również tytuł Produktu Roku 2019 deklasując wszystkich konkurentów biorących udział w targach.

Nagrodę odebrał Jan Kempers, dyrektor Element4. Skomentował to wydarzenie następującymi słowami: „Zawsze staramy się zachować skromność, jednak nagroda Produktu Roku jest dla nas szczególnym osiągnięciem. Walczyli o nią wszyscy uczestnicy Heart and Home, jednak tytuł został przyznany właśnie nam. To ogromny sukces dla naszej firmy.” Tym sposobem Element4 zostawił konkurencję daleko w tyle i na wiele lat wyznaczył standardy w zakresie projektowania kominków gazowych.

Summum 140 posiada cztery oddzielne palniki RealFlame oraz dodatkowy palnik dolny pod paleniskiem. Dzięki temu uzyskujemy doskonały efekt na całej długości urządzenia. Ogień rozłożony jest w bardzo naturalny sposób, dzięki czemu trudno odróżnić go od ognia w kominku klasycznym. Summum 140 jest przy tym produktem ekologicznym o wysokich właściwościach grzewczych. Występuje w kilku modelach, dzięki czemu łatwo dopasować go do wystroju dowolnego wnętrza.

Producent oferuje wariant panoramiczny, trójstronny, narożny, wyspowy oraz tunelowy. Kominek może pracować w czterech różnych trybach, w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Jego moc wynosi od 3,2 kW do 13,4 kW, a efekt ognia jest bardzo realistyczny również w trybie oszczędnym. Dzięki temu ograniczymy wydatki związane ze zużyciem gazu bez konieczności rezygnacji ze spędzania urokliwych wieczorów przy kominku.

Summum140 zostało zaprojektowane przez specjalistów z holenderskiej firmy Element4. Jest to jeden z liderów na rynku kominków gazowych. Ich produkty wyróżnia najwyższa jakość wykonania, zaawansowane zdolności grzewcze oraz doskonałe wzornictwo. Produkty Element4 są chętnie wykorzystywane przez architektów i dekoratorów wnętrz jako idealny element wystroju pomieszczeń. Firma dba o to, żeby ich kominki były łatwe w użyciu i bezawaryjne.