Trimline 140 Panorama

Wymiar szyby: 140 x 38 cm

Kominek gazowy z podwójnym palnikiem DoubleBurner o panoramicznej wizji ognia. Dostępne w wersji frontowej, narożnej oraz trójstronnej.

Opis

Trimline 140 Panorama to model panoramiczny (trójstronny) z serii Trimline 140 kominków gazowych holenderskiej firmy Helex.

Palenisko DoubleBurner

DoubleBurner to innowacyjny system paleniska dla kominków gazowych. Realistyczna wizja ognia jest tu uzyskiwana za pomocą dwóch niezależnych palników umieszczonych równolegle do siebie. W efekcie otrzymujemy wspaniałą wizję ognia na całej długości paleniska przy bardzo dużej rozpiętości mocy grzewczej i zużucia gazu. DoubleBurner daje również możliwość kontroli nad wysokością płomieni w każdym trybie pracy – zarówno przy włączonych obu palnikach jak i tylko jednym. Dzięki niewielkiej głębokości kominki z tego typu palnikami zajmują bardzo niewiele przestrzeni w pomieszczeniu. Dostępne w wersji frontowej, narożnej, trójstronnej oraz vis-a-vis. Więcej o kominkach gazowych z podwójnym palnikiem.

Sterowanie

Łatwe w użyciu sterowanie za pomocą pilota. Po zainstalowaniu dodatkowego opcjonalnego modułu może być również sterowany za pomocą smartfona lub tableta. Kominek może być zintegrowany z systemem sterowania typu „inteligentny budynek” za pomocą opcjonalnego modułu Domotica. Funkcje sterowania umożliwiają pracę w trybie ręcznym, utrzymanie zadanej temperatury bądź pracę w określonych przedziałach czasowych. Kominek jest również wyposażony w funkcję EcoMax powodującą automatyczne zmniejszanie i zwiększanie wielkości płomieni. Daje to możliwość zaoszczędzenia nawet do 60 % na koszcie gazu.

Odprowadzenie spalin

Nie wymaga tradycyjnego komina ani wentylacji nawiewnej – zastosowany system „rura-w-rurze” zapewnia jednocześnie odprowadzenie spalin i doprowadzenie powietrza do spalania. Dzięki zastosowaniu opcjonalnego systemu Power Vent spaliny można odprowadzić nawet kilkadziesiąt metrów w dowolnym kierunku (pionowo, poziomo a nawet w dół).

Zasilanie

Standardowo sterownik kominka zasilany jest bateryjnie (4 x AA). Dzięki temu możemy używać kominka również przy braku prądu. Dobrej jakości baterie wystarczają na co najmniej 18 miesięcy pracy kominka. Opcjonalnie kominek może być zasilany przez zasilacz sieciowy. Zasilacz sieciowy jest niezbędny jeśli do sterownika są podłączone dodatkowe moduły – np. moduł wifi lub moduł LED.

Bezramkowa szyba

Wkład kominkowy przeznaczony do zabudowy o minimalistycznej bezramkowej szybie . Konstrukcja w systemie „no frame” umożliwia zamontowanie wkładu bez użycia dodatkowej ramki maskującej. Po zamontowaniu wkładu widzimy jedynie ogień za szybą i obudowę kominka. Elementy mocujące szybę są praktycznie niewidoczne.

Trimline 140 na Youtube

Więcej naszych kominków na YouTube

Zapraszamy do obejrzenia klipów z naszymi kominkami

Trimline 120 Front

Trimline 120 Tunnel

Trimline 140 Corner

Czy kiedykolwiek marzyłeś o kominku, który łączy w sobie nowoczesność z funkcjonalnością? Poznaj Trimline 140 Panorama!

Charakterystyka ogólna

Trimline 140 Panorama to model panoramiczny (trójstronny) z serii Trimline 140 kominków gazowych holenderskiej firmy Helex. Ale co to dokładnie oznacza dla Ciebie?

Sterowanie

Wyobraź sobie kominek, który możesz sterować z kanapy, nie wstając nawet na chwilę. A jeśli jesteś zainteresowany różnymi rodzajami kominków, sprawdź naszą ofertę na wklady kominkowe.

Sterowanie pilotem

Łatwe w użyciu sterowanie za pomocą pilota sprawia, że korzystanie z kominka staje się prawdziwą przyjemnością. Ale to nie wszystko… Dowiedz się więcej na naszym blogu.

Sterowanie smartfonem i tabletem

Po zainstalowaniu dodatkowego opcjonalnego modułu, kominek może być również sterowany za pomocą smartfona lub tableta. Czyż to nie brzmi zachęcająco? Jeśli jesteś ciekaw, jakie inne innowacje czekają na Ciebie, odwiedź nasz kanał na YouTube.

Funkcje sterowania

Kominek może być zintegrowany z systemem sterowania typu „inteligentny budynek” za pomocą opcjonalnego modułu Domotica. Funkcje sterowania umożliwiają pracę w trybie ręcznym, utrzymanie zadanej temperatury bądź pracę w określonych przedziałach czasowych. A co jeśli powiem Ci, że kominek jest również wyposażony w funkcję EcoMax? Przeczytaj więcej na temat kominków gazowych w naszym artykule tutaj.

Odprowadzenie spalin

Nie wymaga tradycyjnego komina ani wentylacji nawiewnej – zastosowany system „rura-w-rurze” zapewnia jednocześnie odprowadzenie spalin i doprowadzenie powietrza do spalania. Ale to nie koniec korzyści… Jeśli jesteś zainteresowany innymi rodzajami kominków, sprawdź nasze inne kominki.

System Power Vent

Dzięki zastosowaniu opcjonalnego systemu Power Vent, spaliny można odprowadzić nawet kilkadziesiąt metrów w dowolnym kierunku (pionowo, poziomo a nawet w dół). Czyż to nie rewolucja w świecie kominków? Dowiedz się więcej o kominkach tunelowych.

Zasilanie

Standardowo sterownik kominka zasilany jest bateryjnie (4 x AA). Dzięki temu możemy używać kominka również przy braku prądu. A co jeśli baterie się wyczerpią? Dowiedz się więcej o różnicach między kominkami w naszym artykule tutaj.

Zasilanie sieciowe

Opcjonalnie kominek może być zasilany przez zasilacz sieciowy. Zasilacz sieciowy jest niezbędny jeśli do sterownika są podłączone dodatkowe moduły – np. moduł wifi lub moduł LED. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami tutaj.

Bezramkowa szyba

Wkład kominkowy przeznaczony do zabudowy o minimalistycznej bezramkowej szybie. Ale co to dokładnie oznacza? Dowiedz się więcej o naszej firmie i naszej ofercie tutaj.

Konstrukcja „no frame”

Konstrukcja w systemie „no frame” umożliwia zamontowanie wkładu bez użycia dodatkowej ramki maskującej. Po zamontowaniu wkładu widzimy jedynie ogień za szybą i obudowę kominka. Elementy mocujące szybę są praktycznie niewidoczne.

Zalety kominka Trimline 140 Panorama

Podsumowując, Trimline 140 Panorama to kominek nowej generacji, który łączy w sobie nowoczesność, funkcjonalność i elegancję. Czy jest coś lepszego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego kominek gazowy jest lepszy, niż myślisz.

Wnioski

Jeśli szukasz kominka, który będzie nie tylko ozdobą Twojego domu, ale również funkcjonalnym rozwiązaniem, Trimline 140 Panorama jest dla Ciebie!

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy mogę sterować kominkiem za pomocą smartfona? Tak, po zainstalowaniu dodatkowego modułu.
 2. Jak długo działają baterie w sterowniku? Dobrej jakości baterie wystarczają na co najmniej 18 miesięcy pracy kominka.
 3. Czy kominek wymaga tradycyjnego komina? Nie, dzięki systemowi „rura-w-rurze”.
 4. Jakie są zalety funkcji EcoMax? Umożliwia zaoszczędzenie nawet do 60% na koszcie gazu.
 5. Czy szyba kominka ma ramkę? Nie, jest to konstrukcja „no frame”.

Opcje

Wyłożenie paleniska

Standardowo wszystkie kominki wyposażone są w ceramiczna imitacja drewnianych polan. W opcji niestandardowej do wyboru wyłożenia paleniska.

standard

grys marmurowy

czarna szyba

otoczaki

szare kamienie

Nie wszystkie opcje są dostępne dla wszystkich palenisk. Opcje dostępne dla poszczególnych palenisk mogą się różnić.

sterowanie kominkiem przez wifi, wifi sterowanie komin

Sterowanie kominkiem przez wifi

Instalując opcję wifi możemy sterować pracą naszego kominka za pomocą smartfona lub tabletu.

smart home w połączeniu z kominkiem gazowym

Sterowanie przez system inteligentny dom

Dzięki opcjonalnemu modułowi Domotica możemy sterować pracą naszego kominka z panelu sterowania inteligentny dom.

szkło antyreflekcyjne, szkło dla kominka, ciemna szyba

Czarne lustrzane plecy paleniska

Jako opcję do większości naszych kominków dostępne jest czarne lustrzane szkło do wyłożenia pleców i boków paleniska. Daje nam to niepowtarzalny efekt zwiększenia głębokości paleniska oraz zwiększenia ilości ognia.

szkło antyrefleksyjne dla kominka gazowego

Antyrefleksyjna szyba

Ogień w naszym kominku gazowym będzie wyglądał jeszcze bardziej realistycznie jeśli będziemy na niego patrzeć przez szybę antyrefleksyjną. Dzięki temu połączymy piękno bezpośredniego widoku ognia z bezpieczeństwem i wygodą użytkowania kominka gazowego z zamkniętą komorą spalania. Antyrefleksyjna szyba jest dostępna jako dodatkowa opcja do wyposażenia standardowego.

system powerfan , system rozprowadzenia powietrza w kominku

System PowerFan

System odprowadzenia spalin PowerFan umożliwia nam umieszczenie kominka praktycznie w dowolnym miejscu.

Dane Techniczne

GAZ ZIEMNYLPG
Max zużycie gazu1,2 m3/h0,7 kg/h
Moc kW3,0 – 13,6 kW3,0 – 11,2 kW
Sprawność energetyczna84,5%
Waga150 kg
Średnica rury spalinowej200/130 mm


Gwarancja

Kominek posiada 5-cio letnią gwarancję on-site obejmującą wszystkie komponenty – między innymi:

 • korpus kominka
 • palnik główny
 • palnik płomienia kontrolnego
 • pilot
 • sterowanie
 • termoparę
 • iskrownik
 • elementy dekoracyjne paleniska

Sam korpus kominka posiada dożywotnią gwarancję szczelności.

Niniejsze warunki gwarancji dotyczą kominka zakupionego łącznie z instalacją bezpośrednio w firmie Omikron Kominki. Inni sprzedawcy mogą oferować odmienne warunki gwarancji na ten produkt.

 Więcej na temat gwarancji …

Cena

Zapytaj o aktualną cenę oferty

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.