Skip to main content

Wybierając kominek gazowy zaleca się zwrócenie uwagi na kilka istotnych elementów, aby dokonać najkorzystniejszego zakupu. Tylko wtedy możemy być pewni, że nasza decyzja będzie przemyślana i satysfakcjonująca na lata. Jeśli szukasz najlepszego kominka gazowego przeczytaj ten poradnik.

kominek gazowy trimline 140 panoramaWidok ognia

Kluczowe Aspekty Estetyczne Kominka Gazowego

Wybór kominka gazowego to znacznie więcej niż tylko decyzja zakupu. To inwestycja w komfort i styl naszego wnętrza. Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad estetyką paleniska. Czy odwzorowuje ono wiernie efekt prawdziwego ognia, płonących polan i ciepła emanującego ze ścianek? Przy wyborze najlepszego kominka gazowego obejrzenie kominka w akcji jest kluczowe, aby ocenić czy płomienie, imitacje drewna i wykończenie spełniają nasze oczekiwania.

Personalizacja Wyglądu Paleniska

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na możliwość personalizacji. Opcja zmiany ułożenia polan i modyfikacji rozmieszczenia płomieni jest istotna. Dzięki temu, kominek gazowy może być nie tylko źródłem ciepła, ale także elementem dekoracyjnym, który z łatwością dostosujemy do naszych upodobań.

Cena

Chociaż cena jest ważnym czynnikiem, nie powinna być decydująca. Oszczędzanie na urządzeniu może okazać się błędem, jeśli szybko zostaniemy rozczarowani jego działaniem czy wyglądem. Dobrze jest zatem zastanowić się, czy kominek, który wybraliśmy, spełni nasze oczekiwania zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Decyzja o zakupie kominka gazowego to zobowiązanie na wiele lat. Dlatego też, nie powinna być podejmowana pochopnie. Wymiana takiego urządzenia może być kłopotliwa i kosztowna, więc warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję.

kominek gazowy, kominek panoramiczny , kominek na gaz, vis-a-vis , tunelowyGwarancja

Co mówi nam gwarancja?

Długość gwarancji, jaką producent przyznaje na swoje produkty, zazwyczaj świadczy o ich jakości oraz wytrzymałości. W kontekście kominków gazowych, które nie tylko dostarczają nam estetycznych wrażeń, ale także powinny gwarantować bezpieczeństwo i niezawodność działania, kwestia gwarancji staje się wyjątkowo istotna.

Jak rozumieć gwarancję?

Przy analizie ofert różnych producentów, warto zwrócić uwagę na czas oraz warunki gwarancji. Producent może oferować różne długości gwarancji na poszczególne elementy kominka gazowego. Warto przyjrzeć się, czy dłuższa gwarancja nie dotyczy jedynie korpusu kominka, który zazwyczaj jest praktycznie bezawaryjny, podczas gdy komponenty bardziej podatne na uszkodzenia – takie jak sterownik – są objęte krótszym okresem gwarancyjnym.

Dlaczego warto znać szczegóły gwarancji?

Dokładne zrozumienie warunków gwarancji na poszczególne podzespoły kominka gazowego jest kluczowe. Pozwala to bowiem na świadomy wybór urządzenia, które nie tylko będzie estetyczne, ale także trwałe i niezawodne w dłuższym okresie czasu. Niektórzy producenci zastrzegają jako konieczny warunek gwarancji wykonanie komina przy użyciu ich własnych elementów kominowych. Elementy takie są z reguły znacznie droższe niż takie same elementy innych producentów nie różniąc się od nich jakością.

Jakie pytania zadać sprzedawcy?

Przed zakupem kominka gazowego, warto zapytać sprzedawcę o czas trwania gwarancji na poszczególne elementy. Dowiedz się, jakie warunki muszą być spełnione, aby gwarancja była ważna (na przykład okresowe płatne przeglądy gwarancyjne) i czy istnieje możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego.

Gwarancja a świadomy wybór

Gwarancja jest jednym z kluczowych czynników, które powinny wpływać na decyzję zakupu kominka gazowego. Zrozumienie jej warunków oraz świadome porównywanie ofert różnych producentów pozwoli na znalezienie produktu o optymalnej relacji jakości do ceny, a także na uniknięcie potencjalnych problemów związanych z eksploatacją urządzenia w przyszłości.

Sterowanie

W dzisiejszych czasach kominki gazowe stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, oferując szereg opcji sterowania. Zrozumienie tych funkcji pozwala na wygodną i bezpieczną eksploatację kominka w domowym zaciszu.

Pilot do Kominka Gazowego

Tradycyjnie, nowoczesne kominki gazowe są wyposażone w pilota, który umożliwia intuicyjną obsługę urządzenia. Przyciski są czytelnie oznaczone, a duży wyświetlacz gwarantuje komfort użytkowania. Zdalne sterowanie pozwala na regulację płomienia, a tym samym kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniu.

Panele Sterujące na Ścianie

Warto zastanowić się nad montażem panelu sterującego na ścianie obok kominka. Jest to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale także praktyczne. Panel pozwala na łatwe dostosowanie ustawień kominka, takich jak intensywność płomienia czy czas pracy urządzenia.

Sterowanie Kominkiem za Pośrednictwem WiFi

Niektórzy producenci kominków gazowych idą o krok dalej, oferując możliwość sterowania urządzeniem za pomocą smartfona lub tabletu poprzez sieć WiFi. Aplikacje mobilne często są wyposażone w dodatkowe, zaawansowane funkcje, takie jak programowanie czasu włączenia czy wyłączenia kominka. To rozwiązanie jest niezwykle wygodne i pozwala na kontrolę kominka z dowolnego miejsca.

Integracja z Inteligentnym Domem

Kominki gazowe premium mogą być również zintegrowane z systemami inteligentnego domu. Oznacza to, że kontrola nad kominkiem jest możliwa za pośrednictwem centralnej jednostki zarządzającej wszystkimi urządzeniami w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, sterowanie kominkiem staje się elementem kompleksowego zarządzania całym domem.

Wybór Optymalnego Systemu Sterowania

Wybierając kominek gazowy, warto zwrócić uwagę na dostępne opcje sterowania. Od tradycyjnych pilotów, przez panele ściennie, aż po sterowanie za pośrednictwem smartfona i integrację z inteligentnym domem – możliwości są szerokie. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, kominki gazowe są coraz bardziej funkcjonalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Kluczowe jest wybranie takiego systemu sterowania, który będzie nie tylko wygodny, ale także bezpieczny i funkcjonalny. Niezależnie od wyboru, nowoczesne kominki gazowe gwarantują komfort i ciepło w każdym domu.

pilot, sterowanie pilotem, sterowanie kominkiem gazowym pilotem

Wielkość Paleniska

Wyważony Wybór: Proporcje Paleniska i Pomieszczenia

Wybierając kominek do swojego domu, warto zastanowić się nad jego wielkością. Dobrze dobrany kominek nie tylko efektywnie ogrzeje wnętrze, ale także stanie się jego estetycznym uzupełnieniem. Zbyt małe palenisko w obszernym salonie może wizualnie „zniknąć”, a jego zdolność do ogrzewania pomieszczenia może okazać się niewystarczająca. Natomiast zbyt duże palenisko w małym pomieszczeniu może być przytłaczające i szybko przekształcić pokój w saunę.

Innowacyjne Rozwiązania: Kominki Gazowe z Wieloma Palnikami

Jeśli marzysz o szerokim palenisku, ale dysponujesz niewielką przestrzenią, rozważ wybór wielopalnikowego kominka gazowego. Najnowocześniejsze modele tego typu kominków oferują nawet do 5 palników, zapewniając bardzo szeroki zakres mocy grzewczej. Dzięki temu można zainstalować imponujące palenisko nawet w niewielkim pomieszczeniu, zachowując jednocześnie komfort cieplny.

Zrozumienie Wymiarów: Czym Różnią się Wymiary Szyby od Całkowitych Rozmiarów Kominka?

Przed zakupem warto też dokładnie zrozumieć, jakie wymiary podaje producent. Czy podane są wymiary widocznej szyby kominka po zabudowie, czy może chodzi o całkowite wymiary korpusu urządzenia? W drugiej sytuacji faktyczne palenisko, które zostanie zamontowane w domu, może okazać się znacznie mniejsze, niż się spodziewaliśmy.

Klucz do Optymalnej Wielkości Kominka

Dobór optymalnej wielkości kominka jest kluczowy dla zapewnienia zarówno funkcjonalności, jak i estetyki wnętrza. Wybierając kominek, warto zwrócić uwagę na proporcje między paleniskiem a pomieszczeniem, możliwości technologiczne urządzenia oraz jasno zdefiniować oczekiwania co do jego wielkości. Zrozumienie wszystkich tych aspektów pozwoli cieszyć się komfortowym ciepłem i pięknym wyglądem kominka przez wiele lat.

Standardowe Wyposażenie Kominka

Decydując się na zakup kominka gazowego, warto zwrócić szczególną uwagę na to, co jest zawarte w standardowej ofercie urządzenia. Niejednokrotnie zdarza się, że cena, która na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjna, obejmuje jedynie podstawowy zestaw, wymagający uzupełnienia o dodatkowe elementy, które są kluczowe dla poprawnej pracy i estetyki kominka. Tylko pełne zrozumienie tego, co jest zawarte w cenie, pozwoli na uniknięcie niespodzianek i zapewni pełne zadowolenie z zakupu. Pamiętaj, aby zawsze zadawać pytania i wyjaśniać wszelkie wątpliwości przed podjęciem decyzji o zakupie, aby cieszyć się komfortowym ciepłem i urokliwym wyglądem kominka gazowego w swoim domu.

Zestaw Podstawowy a Dodatkowe Wyposażenie

Standardowe wyposażenie kominka gazowego często obejmuje tylko niektóre z elementów, które są niezbędne do jego działania. Może to obejmować samą obudowę kominka, system spalania i podstawowe elementy sterujące. Natomiast dodatkowe elementy, takie jak wypełnienie paleniska, pilot do zdalnego sterowania czy nawet system oczyszczania powietrza, mogą być dostępne jedynie jako opcje dodatkowe, które należy dokupić osobno.

Jakie Elementy Warto Sprawdzić?

Przed dokonaniem zakupu, warto dokładnie sprawdzić, czy w cenę kominka gazowego wliczone są wszystkie elementy, które są niezbędne do jego bezproblemowego i efektywnego działania. Oto kilka kluczowych elementów, na które warto zwrócić uwagę to elementy wypełnienia paleniska i pilot zdalnego sterowania.Trimline-140-Front1

Koszty Instalacji

Uwzględnienie Kosztów Ukrytych

Decydując się na zakup kominka gazowego, warto dokładnie przyjrzeć się całemu procesowi jego instalacji, począwszy od podłączenia systemu spalinowo-powietrznego i gazowego. Bywa, że na etapie instalacji klient może spotkać się z niespodziewaną informacją o konieczności zakupu specjalnego systemu kominowego wymaganego przez producenta. Jak się okazuje, te dedykowane rozwiązania są często znacznie droższe w porównaniu do alternatywnych opcji dostępnych na rynku.

Koszty Związane z Systemem Kominowym

Zastosowanie systemu kominowego wymaganego przez producenta kominka gazowego może być warunkiem zachowania gwarancji na urządzenie. W praktyce oznacza to, że konieczność poniesienia dodatkowych kosztów staje się nieunikniona. Ceny takich systemów mogą nie tylko dorównywać, ale wręcz przewyższać cenę samego wkładu kominkowego. Dlatego przed dokonaniem zakupu, warto dokładnie sprawdzić, jakie będą koszty związane z systemem kominowym dla wybranego modelu kominka.

Wytyczne Producenta a Koszty Instalacji

Niektórzy producenci kominków gazowych mogą zastrzegać w swoich kartach gwarancyjnych, że instalacja urządzenia powinna być przeprowadzana wyłącznie przez autoryzowany serwis. Niestety, ceny usług takich serwisów mogą znacząco odbiegać od średnich cen rynkowych.

Jak Unikać Ukrytych Kosztów?

Zanim zdecydujemy się na zakup kominka gazowego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Porównanie Ofert: Analiza i porównanie ofert różnych producentów może pomóc w uniknięciu nieprzyjemnych niespodzianek.
  • Szczegółowe Zapytania: Pytanie producenta o ewentualne dodatkowe koszty i zalecenia dotyczące instalacji to klucz do uniknięcia dodatkowych opłat.
  • Znajomość Warunków Gwarancji: Dokładne zapoznanie się z warunkami gwarancji oraz wytycznymi dotyczącymi instalacji jest niezbędne.

Wybierając kominek gazowy, należy nie tylko zwracać uwagę na cenę urządzenia, ale również uwzględniać potencjalne koszty związane z jego instalacją. Rozważenie wszystkich aspektów zakupu, w tym dodatkowych opłat za system kominowy czy autoryzowaną instalację, pozwoli uniknąć nieprzewidzianych wydatków i cieszyć się ciepłem domowego ogniska bez obaw o ukryte koszty.

Koszty Użytkowania

Wybór Nowoczesnego Paleniska Gazowego – Klucz do Oszczędności

Podczas wyboru kominka, jednym z kluczowych elementów, który decyduje o kosztach użytkowania, jest rodzaj paleniska gazowego. Współczesne modele kominków gazowych często wykorzystują tzw. wielopalnikowe palenisko. Stosowanie tego rodzaju paleniska pozwala na redukcję zużycia gazu nawet o 50% bez znaczącej zmiany w wyglądzie płomieni.

Najlepsze kominki gazowe – innowacje

Najnowsze modele kominków zaskakują swoją innowacyjnością, oferując paleniska złożone nawet z pięciu palników. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko znaczną elastyczność mocy grzewczej, która waha się od 2 do 22 kW, ale również pozwala na instalację dużej komory paleniska nawet w mniejszym pomieszczeniu bez ryzyka przegrzania.

Funkcja Eco Max – Połączenie Oszczędności i Estetyki

Wysokiej klasy kominki gazowe są często wyposażone w funkcję Eco Max, która znacząco wpływa na koszty eksploatacji oraz estetykę płomienia. Po jej aktywacji, wielkość płomieni w kominku samoczynnie i stopniowo maleje, a następnie po osiągnięciu minimalnej wielkości ponownie wzrasta.

Korzyści z Funkcji Eco Max

Zastosowanie funkcji Eco Max przynosi dwie główne korzyści. Po pierwsze, płomień w kominku bardziej przypomina prawdziwy ogień, imitując naturalny cykl rozpalania i wypalania drewna. Po drugie, funkcja ta znacząco redukuje zużycie gazu, co przekłada się na niższe koszty użytkowania kominka.

Estetyka i Efektywność w Jednym

Kominki gazowe z funkcją Eco Max nie tylko przypominają wyglądem prawdziwe palenisko na drewno, ale również umożliwiają znaczące oszczędności w kosztach eksploatacji. Dzięki temu, użytkownicy mogą cieszyć się pięknem płomieni oraz ciepłem, bez obaw o wysokie rachunki za gaz.

Wybór odpowiedniego palnika gazowego, zastosowanie innowacyjnych technologii oraz korzystanie z funkcji Eco Max sprawiają, że nowoczesne kominki gazowe są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również ekonomiczne. Dzięki temu stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych kominków na drewno, łącząc w sobie estetykę z efektywnością energetyczną.

Koszty Serwisowania

W poszukiwaniu najlepszego kominka gazowego często zastanawiamy się, ile tak naprawdę będziemy musieli wydać na jego eksploatację. Wbrew pozorom, obok korzyści estetycznych i funkcjonalnych, kominki gazowe wiążą się również z pewnymi obowiązkami serwisowymi. Aby zapewnić bezawaryjne działanie urządzenia, niezbędne jest regularne przeglądy i konserwacja.

Konieczność regularnego serwisowania kominków gazowych

Większość producentów kominków gazowych zaleca, aby urządzenie było regularnie poddawane przeglądom technicznym. Zazwyczaj, konieczność ta jest postulatem gwarancji producenta, który zaleca, by serwis kominka gazowego był realizowany przynajmniej raz w roku. Dlatego, przed zakupem, warto przyjrzeć się szczegółowo wymaganiom serwisowym oraz kosztom, jakie się z nimi wiążą.

Co obejmuje serwis kominka gazowego?

Sprawdzanie szczelności instalacji: Jednym z najważniejszych elementów serwisu jest kontrola szczelności instalacji gazowej oraz przewodów doprowadzających gaz do paleniska. Jest to absolutnie niezbędne, aby zapewnić bezpieczne korzystanie z kominka.

Kalkulacja kosztów serwisu kominka gazowego

Przed zakupem kominka gazowego, konieczne jest zorientowanie się w orientacyjnych cenach serwisu. Koszt takiej usługi może być różny i zależy od wielu czynników, takich jak marka kominka, zakres prac serwisowych czy lokalizacja. Zazwyczaj jednak, regularne przeglądy i serwisowanie kominka gazowego to dodatkowy wydatek, który warto uwzględnić w swoim budżecie.

Dlaczego warto zainwestować w regularny serwis?

Inwestując w regularny serwis kominka gazowego, nie tylko dbamy o nasze bezpieczeństwo, ale także o długowieczność i efektywność urządzenia. Dobrze utrzymany kominek gazowy będzie służył przez lata, oferując ciepło i przytulną atmosferę w naszym domu.

Wybór kominka z uwzględnieniem kosztów serwisowych

Decydując się na zakup kominka gazowego, warto z góry rozważyć wszystkie aspekty związane z jego eksploatacją, w tym koszty regularnego serwisowania. Staranne zaplanowanie i uwzględnienie tych elementów pozwoli cieszyć się kominkiem bez niespodziewanych, dodatkowych wydatków oraz zapewni bezpieczeństwo i komfort korzystania z urządzenia.

Zasilanie Elektryczne

Sterowanie kominkiem gazowym wymaga zastosowania pewnego rodzaju zasilania elektrycznego. Istnieją dwa podstawowe wybory, które należy rozważyć: zasilanie bateryjne oraz zasilanie sieciowe. Wybór odpowiedniego źródła energii jest kluczowy, aby zapewnić nieprzerwaną i wydajną pracę urządzenia.

Zasilanie Bateryjne

Zasilanie bateryjne kominka gazowego oferuje szereg korzyści. Bezproblemowe funkcjonowanie w sytuacjach awaryjnych jest jedną z najważniejszych zalet. Dzięki zasilaniu bateryjnemu, kominek może działać nawet wtedy, gdy dostawy prądu zostaną przerwane. Jest to nieocenione w okresach silnych mrozów, gdy awaria sieci elektrycznej może wyłączyć centralne ogrzewanie.

Elastyczność instalacji to kolejna istotna kwestia. Jeżeli w trakcie budowy domu nie przewidziano doprowadzenia prądu do kominka, zastosowanie zasilania bateryjnego eliminuje potrzebę późniejszych, często kosztownych i kłopotliwych przeróbek.

Większa trwałość i odporność na uszkodzenia to trzecia zaleta. Układy elektroniczne zasilane z baterii są mniej narażone na przepięcia i awarie niż te podłączone do sieci.

Zasilanie Sieciowe

Z drugiej strony, zasilanie sieciowe również ma swoje plusy. Chociaż może być bardziej narażone na awarie związane z przepięciami, oferuje ciągłą i stabilną pracę bez konieczności wymiany baterii. Przynajmniej wtedy, gdy w sieci jest prąd.

Porównanie Opcji Zasilania

Dokonując wyboru pomiędzy zasilaniem bateryjnym a sieciowym, warto rozważyć kilka aspektów. Nieprzerwana praca i niezależność od zewnętrznych czynników jest atutem zasilania bateryjnego. Z kolei stabilność i brak konieczności regularnej wymiany baterii to zalety zasilania sieciowego.

Ostateczna decyzja będzie zależeć od indywidualnych potrzeb i warunków. Wybór zasilania bateryjnego zapewni niezawodność i elastyczność, podczas gdy zasilanie sieciowe może być wygodniejsze w dłuższej perspektywie czasowej. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować obie opcje i wybrać tę, która najlepiej spełni oczekiwania, gwarantując bezpieczne i efektywne korzystanie z kominka gazowego.

Zatwierdzenia i Certyfikaty

Ostatnim etapem jest upewnienie się, że wybrany kominek posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty.

piecyk gazowy

Dostępne Opcje Dodatkowe

Kominki gazowe są coraz bardziej popularne w polskich domach, dzięki swojej wygodzie i efektywności. Wybierając kominek do swojego domu, warto zastanowić się, jakie opcje dodatkowe są dostępne, aby dostosować go do swoich potrzeb i upodobań.

Wybór Wyłożenia Paleniska: Od Polan do Kamieni

W standardowym wyposażeniu większości kominków gazowych znajduje się imitacja polan drzewnych, nadająca palenisku naturalny wygląd. Niemniej jednak, istnieje szereg innych opcji wykończeniowych. Można na przykład zamówić wyłożenie paleniska wykonane z kamieni, imitacji węgla, grysu marmurowego czy szklanego.

Unikatowe Wykończenia Wnętrza Paleniska

Nie tylko dno paleniska można spersonalizować. Również ściany boczne i tylne paleniska mogą być wykończone według indywidualnych preferencji. Standardowo, wnętrze paleniska wykończone jest czarno malowaną stalą. Alternatywą jest lustrzane szkło w odcieniu czarnym, które nadaje kominkowi głębokości i tajemniczości.

Efekt Żaru przez Technologię LED

Dodatkową opcją, którą warto rozważyć, jest zastosowanie podświetlenia paleniska modułem diod LED. Imitacja żaru dodaje kominkowi ciepła i przytulności, jednocześnie będąc bezpiecznym i energooszczędnym rozwiązaniem.

Szyba Antyrefleksyjna dla Autentycznego Wyglądu

W niektórych modelach kominków gazowych dostępna jest także opcja szyby antyrefleksyjnej. Ten rodzaj przeszklenia jest mniej widoczny niż standardowa szyba kominkowa, co sprawia, że kominek wygląda jak prawdziwe otwarte palenisko.

Wybór odpowiednich opcji dodatkowych do kominka gazowego pozwala na stworzenie urządzenia idealnie pasującego do stylu i potrzeb wnętrza. Dzięki możliwościom personalizacji, kominki gazowe stają się nie tylko źródłem ciepła, ale także wyjątkowym elementem dekoracyjnym każdego domu. Pamiętajmy, że odpowiedni wybór materiałów i dodatków może znacząco wpłynąć na komfort i estetykę użytkowania kominka, dlatego warto poświęcić czas na rozważenie wszystkich dostępnych opcji.

Podsumowanie

Dokonując wyboru idealnego kominka gazowego, warto rozważyć takie aspekty jak wygląd paleniska, trwałość, warunki gwarancji, opcje sterowania, rozmiar, wyposażenie standardowe, koszty instalacji, użytkowania i serwisowania oraz zasilanie elektryczne. Dokładne rozważenie tych kwestii pomoże znaleźć kominek, który będzie harmonijnie współgrał z przestrzenią i dostarczał satysfakcji przez lata.

Najczęściej zadawane pytania na temat kominków gazowych

1. Czy kominki gazowe to tylko dekoracja?

Oprócz walorów estetycznych kominki gazowe posiadają dużą wartość energetyczną oraz moc nawet 20KW. Oznacza to, że taki kominek może ogrzać nawet 150 metrów kwadratowych mieszkania.

2. Jaki rodzaj władu kominkowego będzie dla mnie najlepszy?

Wybór wkładu powinien być uzależniony od własnych preferencji. Istnieje wiele typów wkładów, od najbardziej standardowych takich jak kominki frontowe, po kominki narożne, tunelowe, panoramiczne, wyspowe. W zakładce „realizacje” możesz zobaczyć wykonane przez nas kominki.

3. Jak sterujemy kominkiem gazowym?

W kominku gazowym całe sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Za pomocą pilota możemy między innymi włączyć i wyłączyć kominek, ustawić wielkość płomieni oraz ustawić automatyczną temperature wyłączenia kominka. W każdej chwili możemy wygasić kominek jednym kliknięciem na pilocie.

4. Czy kominek gazowy daje ciepło?

Tak, kominek gazowy dostarcza naturalne ciepło, takie same jak w kominku na drewno.

5. Jaki jest najlepszy kominek gazowy do domu?

Istnieje wiele kominków gazowych, natomiast dwie firmy Helex Trimline oraz Element4 cieszą się największym uznaniem. Wielkość pomieszczenia nie jest istotnym kryterium przy wyborze kominka gazowego tak więc możemy zamontować duży kominek do małego pomieszczenia.