Skip to main content

Wygląd paleniska

Przede wszystkim, kominek gazowy musi wiernie imitować efekt naturalnego paleniska opalanego drewnem. Zanim zdecydujesz się na zakup, warto obejrzeć na żywo działający kominek gazowy w salonie i ocenić, czy wygląd płomieni, imitacja polan drzewnych i wyłożenie ścianek paleniska są dla Ciebie satysfakcjonujące.

Gwarancja

Długość gwarancji zawsze mówi nam coś o jakości i trwałości produktów. W przypadku kominków gazowych, które oprócz estetyki powinny zapewnić bezpieczną i bezawaryjną pracę, gwarancja jest kluczowa.

Opcje sterowania

Nowoczesne kominki gazowe do salonu sterowane są za pomocą pilota. Niektórzy producenci oferują sterowanie przez WiFi, co ułatwia dostęp do zaawansowanych funkcji kominka.

Wielkość kominka

Wielkość kominka powinna być proporcjonalna do wielkości pomieszczenia. W dużym salonie małe palenisko wizualnie zginie, natomiast w małym pokoju duże palenisko będzie dominujące.

Wyposażenie standardowe kominka

Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić, co wchodzi w skład standardowego wyposażenia kominka. Często atrakcyjna cena urządzenia może wynikać z konieczności dokupienia dodatkowych elementów.

Koszt instalacji

Po zakupie kominka przechodzimy do jego instalacji. Ważne jest, by upewnić się, jaki będzie koszt systemu kominowego do wybranego urządzenia oraz czy producent nie zastrzega konkretnego serwisu montażowego.

Koszt użytkowania

Bardzo istotnym czynnikiem jest rodzaj zastosowanego w nim palnika gazowego. Nowoczesne kominki gazowe wolnostojące posiadają zazwyczaj podwójny palnik, co pozwala na zmniejszenie zużycia gazu.

Koszt serwisowania

Większość producentów gazowych zastrzega, że kominek powinien być corocznie serwisowany. Warto więc sprawdzić jaki będzie koszt jego corocznego serwisowania.

Zasilanie elektryczne kominka gazowego

Elektroniczny sterownik kominka musi być zasilany prądem. Warto zastanowić się, czy wybrać zasilanie bateryjne czy z sieci elektrycznej.

Kominek Gazowy do Domu – Możliwe opcje dodatkowe

Większość kominków gazowych w standardowym wyposażeniu posiada imitację polan drzewnych. Jednak producenci oferują różne opcje wykończenia, które mogą dodać kominkowi unikalnego charakteru.

Wybór idealnego kominka gazowego to nie lada wyzwanie, ale mając na uwadze powyższe wskazówki, z pewnością podejmiesz właściwą decyzję. Jeśli jesteś gotowy rozpocząć poszukiwania, odwiedź naszą stronę i zobacz pełną ofertę wkładów gazowych.