Skip to main content

Czy kominki gazowe grzeją?

Kominek gazowy to nie tylko piękno naturalnego ognia w salonie. Dzięki wysokiej sprawności energetycznej i efektywnej mocy sięgającej 20 kW może ogrzać nawet do 200 m2 powierzchni mieszkalnej.

Wszystkie kominki gazowe Trimline Fires wyposażone są w Dystrybutor Gorącego Powietrza. Dzięki temu możemy je podłączyć do systemu rozprowadzenia gorącego powietrza i ogrzewać nie tylko salon, w którym znajduje się nasz kominek, lecz również inne pomieszczenia w budynku. Powietrze potrzebne do procesu spalania pobierane jest z zewnątrz. Tak więc kominki Trimline Fires nie potrzebują do pracy pobierać powietrza z pomieszczenia. Dzięki tej właściwości doskonale nadają się również do budynków z systemem odzysku ciepła (rekuperacją).

Kominki gazowe Trimline Fires nie wymagają podłączenia do prądu. Ich automatyka jest zasilana bateryjnie. Dzięki temu możemy palić w kominku nawet przy braku prądu – potrzebnego do funkcjonowania systemu centralnego ogrzewania. W takich sytuacjach kominek gazowy może doskonale spełniać funkcję awaryjnego źródła ciepła. W okresach przejściowych (jesień i wiosna), kiedy zapotrzebowanie na ciepło w budynku nie jest jeszcze tak duże, kominek gazowy może z powodzeniem dogrzewać nasz dom lub mieszkanie eliminując potrzebę włączania centralnego ogrzewania.