Skip to main content

Dlaczego inwestorzy coraz częściej wybierają kominki gazowe?

Piękno i wygoda

Dekoracyjne kominki gazowe to połączenie piękna naturalnego płomienia i wygody użytkowania. Nie dokładamy drewna, nie wynosimy popiołu. Włączamy i wyłączamy kominek za pomocą pilota.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Dzięki automatycznej kontroli procesu spalania Kominki gazowe są dużo bezpieczniejsze, niż Kominki tradycyjne. Mogą być instalowane również w miejscach, gdzie przepisy nie pozwalają na użytkowanie kominków opalanych drewnem – w budynkach użyteczności publicznej (hotele, restauracje, sklepy) i w sypialniach budynków mieszkalnych. Do zainstalowania kominka gazowego nie potrzebujemy tradycyjnego przewodu dymowego – spaliny mogą być odprowadzane wprost za ścianę zewnętrzną budynku.

Szeroki wybór

W naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt modeli kominków: z przeszkleniem płaskim, narożnym, panoramicznym (trójstronnym), wyspowym oraz vis-a-vis. Mogą być zasilane zarówno gazem ziemnym jak i LPG. Palenisko może być wyłożone ceramiczną imitacją polan drzewnych, imitacją węgla lub kamieni.

Czyste spalanie

Kominki gazowe nie podlegają planowanym w Polsce ograniczeniom na użytkowanie kominków opalanych drewnem w dużych aglomeracjach miejskich.