Skip to main content

Anna i Krzysztof, młode małżeństwo z dwójką małych dzieci, podjęli decyzję o budowie wymarzonego domu w malowniczym Klaudynie, nieopodal Warszawy. Ich nowy dom to przytulne gniazdko o powierzchni 170 m2, zaprojektowane z myślą o cieple i komforcie. Główne źródło ciepła stanowi nowoczesna pompa ciepła, ale co zrobić, gdy zabraknie prądu?

Wyzwanie: Anna i Krzysztof pragnęli mieć pewność, że ich dom będzie ciepły i przytulny nawet podczas zimowych awarii prądu. Rozważali tradycyjny kominek na drewno, marząc o wieczorach spędzanych przy żywym ogniu. Obawy przed bałaganem i pracą związaną z paleniem drewna skłoniły ich jednak do poszukiwania innych rozwiązań.

Rozwiązanie: Jako idealne rozwiązanie został zaproponowany Inwestorom kominek zasilany gazem. Kominek gazowy obiecywał ciepło i atmosferę ogniska bez konieczności ciągłego czyszczenia i dokładania drewna. Jednakże, istniał problem – brak dostępu do gazu ziemnego. Rozwiązaniem okazało się zastosowanie narożnego kominka gazowego podłączonego do butli LPG, z możliwością łatwej przyszłej konwersji na gaz ziemny. Wybór padł na kominek TL 83 Corner firmy Trimline Fires. Nie tylko spełniał wszystkie wymagania, ale również zachwycał realistycznym efektem płomieni.

Wyniki: Kominek gazowy szybko stał się sercem domu Anny i Krzysztofa, zapewniając ciepło i przytulną atmosferę bez dodatkowych kłopotów. Salon stał się ulubionym miejscem spotkań rodzinnych, a kominek sprawdził się znakomicie nie tylko jako źródło ciepła podczas awarii, ale również jako główne ogrzewanie w chłodniejsze dni pomiędzy sezonami. Co więcej, kominek okazał się być ekonomicznym rozwiązaniem, które pozwoliło na znaczące obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Podsumowanie: Wybór kominka zasilanego gazem przez Annę i Krzysztofa okazał się strzałem w dziesiątkę. Rozwiązanie to zapewniło im nie tylko niezawodne źródło ciepła i niepowtarzalny klimat w ich domu, ale również umożliwiło cieszenie się tym wszystkim bez uciążliwego czyszczenia czy ciągłej potrzeby uzupełniania drewna. Kominek gazowy TL 83 Corner od Trimline Fires to dowód na to, że nowoczesne technologie mogą iść w parze z tradycyjnym ciepłem domowego ogniska. Pani Anna przyznaje, że kominek stał się również olbrzymią atrakcją dla dzieci. Teraz dużo więcej czasu spędzają razem z nami w salonie a mniej grając w swoich pokojach na komputerze.