Skip to main content

Kominki gazowe już od dawna znalazły uznanie w krajach Zachodniej Europy i Ameryki Północnej. Również Polacy szybko zaczynają doceniać ich liczne zalety, z których najważniejsze choć nie jedyne to:

Piękno naturalnego ognia – kominki gazowe to połączenie piękna naturalnego płomienia i wygody użytkowania. Dzięki odpowiedniej konstrukcji palnika i specjalnym elementom wyłożenia paleniska, ogień w kominkach gazowych Trimline Fires do złudzenia przypomina ogień tradycyjnego paleniska na drewno. Kominki elektryczne czy biokominki próbują jedynie nieudolnie naśladować ten efekt.

Wygoda obsługi – nie musimy martwić się o gromadzenie zapasów drewna, wynoszenie popiołu i sadzy, czyszczenie zakopconej szyby i zabrudzonych sadzą ścian. O tych urokach kominka wiedzą aż nadto dobrze użytkownicy tradycyjnych palenisk na drewno. Kominki gazowe Trimline Fires uruchamiamy i obsługujemy za pomocą pilota. Mogą również pracować w trybie automatycznym włączając się i wyłączając zależnie od temperatury pomieszczenia.

Bezpieczeństwo użytkowania – dzięki automatycznej kontroli procesu spalania kominek gazowy zapewnia dużo większe bezpieczeństwo użytkowania, niż kominek opalany drewnem lub biokominek. Nie ma niebezpieczeństwa wypadnięcia z paleniska płonących polan (czy jak w przypadku biokominków rozlania się płonącego biopaliwa). Nie ma też ryzyka zapalenia się sadzy w kominie. Dzięki tak wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa kominki gazowe – w przeciwieństwie do kominków na paliwa stałe – są dopuszczone do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej (restauracje, hotele, biura obsługi klienta).

Szeroki wybór modeli – w naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt modeli kominków: z przeszkleniem płaskim, narożnym, panoramicznym (trójstronnym), wyspowym oraz vis-a-vis. Mogą być zasilane zarówno gazem ziemnym jak i LPG.

Czyste spalanie – kominki gazowe nie podlegają planowanym w Polsce ograniczeniom na użytkowanie kominków opalanych drewnem w dużych aglomeracjach miejskich.

 

Tu mogą Państwo obejrzeć filmy prezentujące działanie naszych kominków gazowych

e4 plomienie yt