Skip to main content

Wygląd płomieni w kominkach gazowych

Palniki w dobrej jakości kominkach gazowych zasadniczo różnią się od palników stosowanych w gazowych piecach c.o. lub kuchenkach gazowych. Dzięki ich specjalnej konstrukcji wygląd płomieni (kształt i kolor) jest taki sam jak w kominkach na drewno.

Wiesz, że kominek w domu to nie tylko źródło ciepła, ale także element dekoracyjny? Wybór odpowiedniego wyłożenia paleniska jest kluczem do stworzenia idealnego kominka. Ale jakie są opcje?

Czym są ceramiczne elementy w kominkach?

Ceramiczne elementy, które do złudzenia przypominają prawdziwe polana, dostarczane są z każdym kominkiem. Co więcej, nie ulegają one zużyciu nawet przy wieloletnim korzystaniu z kominka. Ale dlaczego warto je wybrać?

Zalety ceramicznych elementów

Przede wszystkim, są one trwałe i odporne na wysokie temperatury. Poza tym, dodają kominkowi nowoczesnego wyglądu. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dbać o te elementy? A może zastanawiasz się nad zakupem kominka panoramicznego Summum 190-3s?

Jak dbać o ceramiczne elementy?

Choć są one trwałe, warto pamiętać o regularnym czyszczeniu. Dzięki temu zachowają swój pierwotny wygląd przez wiele lat. Jeśli szukasz więcej informacji na temat różnych modeli kominków, polecamy nasz kanał na YouTube poświęcony kominkom gazowym.

Nowoczesne wyłożenie paleniska

Jeśli chcesz nadać swojemu kominkowi nowoczesny charakter, masz wiele opcji do wyboru. Ale czy wiesz, które są najpopularniejsze? Może zainteresuje Cię kominek tunelowy?

Imitacje kamieni i marmurowego grysu

Zamiast tradycyjnych polan, możemy wybrać zestaw ceramicznych imitacji kamieni bądź marmurowego grysu. Dają one kominkowi elegancki i nowoczesny wygląd. Jeśli jesteś zainteresowany takim wykończeniem, polecamy kominek wyspowy DRU Metro 100XT3.

Jakie są korzyści z wyboru nowoczesnych materiałów?

Przede wszystkim, są one łatwe w utrzymaniu i pasują do większości wnętrz. Poza tym, są bardziej ekologiczne niż tradycyjne drewno. Jeśli jesteś zainteresowany ekologicznymi rozwiązaniami, polecamy kominek tunelowy DRU Metro 80XT.

Tradycyjne wyłożenie paleniska

Jeśli jednak jesteś fanem tradycyjnych rozwiązań, również masz wiele opcji do wyboru. Ale które są najbardziej popularne? Może zainteresuje Cię kominek wyspowy Lucius 140?

Czarno-metalowe panele

Standardowo ścianki kominka wyłożone są czarnymi metalowymi panelami. Stanowią one doskonałe tło eksponujące żółto-pomarańczowe płomienie. Jeśli jesteś zainteresowany takim wykończeniem, polecamy kominek wyspowy Trimline 83 RD.

Panele imitujące ceglane ścianki

Jeśli chcesz nadać kominkowi bardziej tradycyjny wygląd, masz do dyspozycji panele imitujące ceglane ścianki. Dają one kominkowi ciepły i przytulny charakter. Jeśli jesteś zainteresowany takim wykończeniem, polecamy kominek wyspowy Summum 140 RD.

Wyłożenie ścianek czarnym szkłem

Dla nadania głębi paleniska i zwiększenia ilości płomieni, możesz wyłożyć ścianki czarnym szkłem. To nowoczesne rozwiązanie, które dodaje kominkowi głębi. Jeśli jesteś zainteresowany takim wykończeniem, polecamy kominek panoramiczny Trimline 140 Panorama.

Jak dokonać wyboru?

Wybór odpowiedniego wyłożenia paleniska zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Ale czy wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jeśli potrzebujesz pomocy, polecamy kominek tunelowy Trimline 120 jako doskonały wybór.

Jakie są trendy w wykończeniu kominków?

Obecnie dominują nowoczesne rozwiązania, takie jak czarne szkło czy imitacje kamienia. Jednak tradycyjne wykończenia, takie jak ceglane ścianki, nadal cieszą się popularnością.

Bez względu na to, jakie wyłożenie paleniska wybierzesz, pamiętaj, że kluczem jest harmonia z resztą wnętrza. Kominek to serce domu, więc warto zadbać o jego odpowiednie wykończenie.

FAQ

1. Czy ceramiczne elementy są trwałe?
Tak, ceramiczne elementy są bardzo trwałe i nie ulegają zużyciu nawet przy wieloletnim korzystaniu z kominka.

2. Jakie są zalety nowoczesnych materiałów do wyłożenia paleniska?
Nowoczesne materiały są łatwe w utrzymaniu, ekologiczne i pasują do większości wnętrz.

3. Czy tradycyjne wykończenia kominka wciąż są popularne?
Tak, tradycyjne wykończenia, takie jak ceglane ścianki, nadal cieszą się dużym zainteresowaniem.

4. Czy mogę samodzielnie zmienić wyłożenie paleniska w moim kominku?
Zalecamy skonsultowanie się z ekspertem przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w konstrukcji kominka.

5. Jakie są najnowsze trendy w wykończeniu kominków?
Obecnie popularne są nowoczesne rozwiązania, takie jak czarne szkło czy imitacje kamienia, ale tradycyjne wykończenia również mają wielu zwolenników.

Oferowane przez nas kominki gazowe wyposażone są w system bezramkowy montażu szyby. Dzięki temu po zamontowaniu i zabudowaniu wkładu widzimy tylko szybę paleniska. Nie widzimy natomiast żadnych elementów montażowych.