Kominki gazowe już od dawna znalazły uznanie w krajach Zachodniej Europy i Ameryki Północnej. Również Polacy szybko zaczynają doceniać ich liczne zalety, z których najważniejsze choć nie jedyne to:

ogien det1

Piękno naturalnego ognia

Kominki gazowe to połączenie piękna naturalnego płomienia i wygody użytkowania. Dzięki odpowiedniej konstrukcji palnika i specjalnym elementom wyłożenia paleniska, ogień w kominkach gazowych Helex do złudzenia przypomina ogień tradycyjnego paleniska na drewno. Kominki elektryczne czy biokominki próbują jedynie nieudolnie naśladować ten efekt.

lucius r 430x280

Wygoda obsługi

Nie musimy martwić się o gromadzenie zapasów drewna, wynoszenie popiołu i sadzy, czyszczenie zakopconej szyby i zabrudzonych sadzą ścian. O tych urokach kominka wiedzą aż nadto dobrze użytkownicy tradycyjnych palenisk na drewno. Kominki gazowe uruchamiamy i obsługujemy za pomocą pilota. Mogą również pracować w trybie automatycznym włączając się i wyłączając zależnie od temperatury pomieszczenia.

modore 100h 430x280

Bezpieczeństwo użytkowania

Dzięki automatycznej kontroli procesu spalania kominek gazowy zapewnia dużo większe bezpieczeństwo użytkowania, niż kominek opalany drewnem lub biokominek. Nie ma niebezpieczeństwa wypadnięcia z paleniska płonących polan (czy jak w przypadku biokominków rozlania się płonącego biopaliwa). Nie ma też ryzyka zapalenia się sadzy w kominie. Dzięki tak wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa kominki gazowe - w przeciwieństwie do kominków na paliwa stałe - są dopuszczone do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej (restauracje, hotele, biura obsługi klienta).

 

Szeroki wybór modeli

W naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt modeli kominków: z przeszkleniem płaskim, narożnym, panoramicznym (trójstronnym), wyspowym oraz vis-a-vis. Mogą być zasilane zarówno gazem ziemnym jak i LPG.

Czyste spalanie

Kominki gazowe nie podlegają planowanym w Polsce ograniczeniom na użytkowanie kominków opalanych drewnem w dużych aglomeracjach miejskich.

Tu mogą Państwo obejrzeć filmy prezentujące działanie naszych kominków gazowych

e4 plomienie yt