Youtube - Nasze kominki gazowe

Tak wyglądają płomienie w naszych kominkach gazowych.

 

Element4 Modore 100H Nowość w ofercie firmy Element4. Doskonale komponuje się z zabudowami portalowymi dając wyjątkowo realistyczną wizję ognia.

 

Element4 Bidore 95 Średniej wielkości panoramiczny kominek narożny.

 

Palniki kominków gazowych zasadniczo różnią się od palników stosowanych w gazowych piecach c.o. lub kuchenkach gazowych. Dzięki ich specjalnej konstrukcji wygląd płomieni (kształt i kolor) jest taki sam jak w kominkach na drewno. Jako wyłożenie paleniska z każdym kominkiem dostarczany jest zestaw ceramicznych elementów, które do złudzenia przypominają prawdziwe polana. Nie ulegają one zużyciu nawet przy wieloletnim korzystaniu z kominka.

 

Jeśli chcemy uzyskać nowoczesny wygląd paleniska, to zamiast polan możemy użyć zestawu ceramicznych imitacji kamieni bądź marmurowego grysu.

Element4 Vesuvius 140 Palenisko wyłożone kamyczkami Carrara

 

Zmieniać możemy nie tylko wyłożenie dna paleniska, lecz również jego ścianki. Standardowo ścianki wyłożone są czarnymi metalowymi panelami. Stanowi to doskonałe tło eksponujące żółto-pomarańczowe płomienie. Jeśli jednak będziemy chcieli nadać naszemu kominkowi bardziej tradycyjny wygląd typowego murowanego paleniska, to do dyspozycji mamy panele imitujące ceglane ścianki. Natomiast dla nadania głębi paleniska i tym samym zwiększenia ilości płomieni możliwe jest wyłożenie ścianek czarnym szkłem.

Thermocet Trimline 73H Plecy palenisko wyłożone imitacją cegły

 

Oferowane przez nas kominki gazowe wyposażone są w system bezramkowy montażu szyby. Dzięki temu po zamontowaniu i zabudowaniu wkładu widzimy tylko szybę paleniska. Nie widzimy natomiast żadnych elementów montażowych.

Element4 Cupido 70 Palenisko portalowe

 

Element4 Trisore 100H Duże trójstronne palenisko z wyjątkowo realistyczną wizję ognia.

 

Element4 Modore 75H Palenisko portalowe. Dzięki zastosowaniu antyrefleksyjnej szyby przedstawia wyjątkowo realistyczną wizję ognia.

 

Element4 Modore 140 Quadro Wyjątkowy kominek z 5 palnikami umożliwiającymi pracę w 4 różnych kombinacjach wizji ognia.

 

Faber MatriX Kominki gazowe Faber serii MatriX - palnik gazowy LogBurner dający wyjątkowo realistyczną wizję ognia.