ogien 150x150Nowoczesne kominki gazowe są urządzeniami w pełni bezpiecznymi w użytkowaniu. Dzięki automatyce kontrolującej proces spalania gazu i odprowadzania spalin zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjne kominki na drewno. W momencie pojawienia się jakichkolwiek problemów eksploatacyjnych, takich jak zgaśnięcie płomienia czy zanik ciągu kominowego, kominek zostaje automatycznie wyłączony, a dopływ gazu odcięty. Paląc w kominku gazowym nie musimy się obawiać wypadnięcia płonących polan czy też zapalenia sadzy w komine.

   

mertik maxitrol

Bezpieczeńswo pracy naszych kominków gazowych zapewnia instalowany w nich nowoczesny system sterujący renomowanej niemieckiej firmy Mertik Maxitrol - światowego lidera w produkcji urządzeń do kontroli przepływu gazu.

Wszystkie sprzedawane przez nas kominki gazowe (za wyjątkiem otwartych palenisk) są urządzeniami gazowymi klasy C dopuszczonymi do użytkowania nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, lecz również w pomieszczeniach użyteczności publicznej. W tej klasie pomieszczeń - ze względu na zaostrzone normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego - stosowanie kominków opalanych drewnem jest zabronione. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla restauracji, hoteli czy biur obsługi klienta, aby ich goście mieli możliwość, bezpiecznie i zgodnie z prawem, cieszyć się widokiem prawdziwego ognia.

 

Wszystkie kominki gazowe w naszej ofercie posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE.