Skip to main content

Poniżej prezentujemy kilka ciekawych pomysłów na nieszablonowe zaaranżowanie kominka.

Duży poziomy kominek vis-a-vis łączący 2 pomieszczenia

Element4 Tenore 240

Optymalne wykorzystanie miejsca w pomieszczeniu dzięki umieszczeniu telewizora nad kominkiem. Dodatkowo tworzymy naturalne połączenie między dwoma oddzielnymi przestrzeniami.

Wysokie pionowe palenisko przedzielające dużą przestrzeń

Element4 Sky L Tunel

Stosując imponujących rozmiarów kominek typu Room Divider możemy utworzyć stylowe przedzielenie dużego pomieszczenia zapewniając jednocześnie wizualną komunikację między obu częściami. Tego rodzaju aranżację możemy zaprojektować na wiele sposobów – albo poprzez szeroką ścianę, która służy jako ścianka działowa, albo wąską, która tworzy bardzo subtelny i „otwarty” efekt.

Kominek w kuchni bądź pokoju jadalnym

Element4 Sky M Tunel

Może to nie jest pomysł, który jako pierwszy przyjdzie Ci do głowy, ale kominek gazowy w kuchni może doskonale znaleźć swoje miejsce. Zwłaszcza jeżeli ma pełnić również funkcję przedzielenia pomieszczenia. Pozwala wtedy na łatwe i naturalne połączenie kuchni z salonem. Dla wielu ludzi kuchnia i jadalnia to miejsca, gdzie spędzają większość swojego czasu – przygotowując potrawy, jedząc śniadanie czy obiad, pijąc filiżankę kawy. To są doskonałe okazje aby również odczuć ciepło domowego ogniska.

Telewizor nad panoramicznym paleniskiem

Element4 Sky M Tunel

Połączenie kominka gazowego i telewizora najczęściej powstaje jako konieczność. Jakkolwiek zazwyczaj chcemy, aby kominek stanowił centralny punkt salonu tak, aby odczuwać przyjemność z patrzenia na płomienie. Ale z drugiej strony chcielibyśmy również, aby telewizor był zlokalizowany w salonie centralnie. To połączenie wymaga często dużej dozy kreatywnego myślenia aby efekt był nie tylko technicznie wykonalny, lecz również estetycznie akceptowalny!