Skip to main content

Telewizor nad kominkiem gazowym? Nie ma problemu!

Możesz to mieć: ciesząc się wyjątkowym widokiem płomieni i ich przytulnym ciepłem a jednocześnie oglądając swój ulubiony program telewizyjny. Posiadanie telewizora i kominka gazowego na tej samej ścianie to wymarzone połączenie. Ale jakie są najważniejsze uwagi przy instalacji telewizora i kominka gazowego na tej samej ścianie? Oto 3 rzeczy, o których musisz pamiętać!

  1. Umieść telewizor w szczelinie nad kominkiem gazowym

Czy chcesz zainstalować telewizor nad kominkiem gazowym? Możesz umieścić telewizor w niszy. Umieszczenie go we wnęce uniemożliwia dotarcie ciepła z kominka gazowego do telewizora. Przedłuży to żywotność urządzenia, a także zapewni wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Obecnie istnieje wiele sposobów na stworzenie niszy. Dlatego zawsze możesz znaleźć projekt, który pasuje do Twojego wyjątkowego wnętrza. Na przykład, co powiesz na ramkę z kamienia lub z oświetleniem LED? A może wycięcia na ulubione artykuły dekoracyjne? Dzięki temu nisza będzie nie tylko praktyczna, ale także bardzo stylowa!

Ponadto ważne jest, aby nisza była wystarczająco głęboka, aby telewizor mógł wisieć w głębi ściany. Pożądane wymiary zależą od głębokości ekranu. Po zainstalowaniu telewizora w ścianie, promieniujące ciepło będzie miało jak najmniejszy kontakt z telewizorem. Ponadto rozsądnie jest zapewnić niszy izolację. W ten sposób można zapobiec uszkodzeniom termicznym na wszystkie możliwe sposoby. Twój Wykonawca może ci wszystko powiedzieć i na pewno dysponuje odpowiednią wiedzą, aby zapewnić profesjonalną instalację.

  1. BEZ NISZY? NALEŻY PAMIĘTAĆ O WŁAŚCIWEJ ODLEGŁOŚCI I ODPOWIEDNIM KOMINKU.

Wolisz nie zawiesić telewizora w niszy? W takim przypadku wskazane jest wybranie poziomego kominka wbudowanego nieco głębiej. W przypadku montażu w taki sposób promieniowanie cieplne z kominka rzadziej dociera do telewizora. Poziomy kominek zapewnia z kolei więcej miejsca u góry, umożliwiając zachowanie pożądanej odległości między kominkiem a telewizorem. Również w tym przypadku zalecamy minimalną odległość 300 mm między kominkiem a telewizorem.

  1. ALTERNATYWNIE MOŻESZ UMIEŚCIĆ TELEWIZOR W POBLIŻU KOMINKA

Możesz także nie umieszczać telewizora powyżej, ale obok kominka gazowego. W ten sposób nie musisz się martwić o rosnące ciepło promieniowania. W tym przypadku nisza lub wpuszczony w zabudowę telewizor nie są konieczne.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy odpowiedzieć na pytania dotyczące połączenia telewizora z kominkiem gazowym. Oczywiście chętnie omówimy z Tobą wszystkie te opcje. Czy w międzyczasie chcesz zobaczyć naszą kolekcję? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Kominków.