Skip to main content

W momencie podjęcia decyzji o zakupie kominka gazowego chciałbyś zapewne poznać również związane z tym koszty. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Poniżej przeczytasz o kilku z nich, które mają znaczący wpływ na całkowity koszt nowego kominka.

Czynniki wpływające na cenę

Rodzaje kominków gazowych

Istnieje wiele rodzajów kominków gazowych oraz występują one w różnych rozmiarach, od 38 cm do nawet 170 cm szerokości. Możemy wymienić tu kominki frontowe, narożne, panoramiczne, wolnostojące, tunelowe oraz typu room divider. Każdy kominek posiada możliwość dodatkowego wyposażenia w celu stworzenia czegoś wyjątkowego i luksusowego. Możesz dobrać dodatki tak, aby poczuć pełną kontrolę nad komfortem jaki daje Ci kominek Trimline Fires.

Trimline Zircon1

Lokalizacja i instalacja

Wolnostojący vs. w zabudowie

Generalnie rzecz ujmując instalacja wolnostojącego kominka gazowego będzie mniej kosztowna od kominka gazowego w zabudowie. Poza tym kominek wolnostojący można postawić w niemal każdym miejscu w domu, a jego montaż nie będzie obarczony dużymi modyfikacjami w wystroju pomieszczenia jak to ma się w przypadku zabudowy kominkowej. Aby zmniejszyć koszty dobrze jest również jeśli kominek jest usytuowany w pobliżu przyłącza gazu. Podłączenie gazowe musi być przeprowadzone przez montera z uprawnieniami. W przypadku wykonania zabudowy kominka gazowego na cenę wpływa jej wielkość, kształt oraz dodatkowe elementy obudowy paleniska.

Personalizacja kominka

Wybór materiałów

Istnieje mnóstwo opcji personalizacji Twojego kominka co daje Ci możliwość stworzenia tego jedynego, wymarzonego. Możesz wybrać:

  • Palenisko wyłożone ceramicznymi polanami lub różnego rodzaju kamieniami.
  • Wnętrze kominka może być pokryte czarnym, lustrzanym szkłem lub np. imitacją cegieł.
  • Zastosowanie szyby antyrefleksyjnej poczyni doznania „prawdziwego kominka” jeszcze bardziej realnymi.

Technologia i dodatki

Możesz również sterować swoim kominkiem za pomocą smartfona dzięki opcjonalnemu modułowi Wi-Fi. Czym więcej dodatków wybierzesz, tym większy wpływ będzie to miało na finalną cenę produktu.

System odprowadzania spalin

Aby bezpiecznie korzystać z kominka gazowego musi on być wyposażony w specjalistyczny, koncentryczny system odprowadzania spalin i pobierania powietrza z zewnątrz. Przewody takie powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, odpornych na wysokie temperatury, posiadających certyfikat CE. Tylko takie połączenie da Ci pewność zgodności z kominkami gazowymi Trimline Fires.

Dostępny jest szeroki wachlarz elementów systemu kominowego, które umożliwiają łatwą instalację przez ścianę zewnętrzną lub dach, w istniejącym już kominie lub w odpowiedniej zabudowie. Aby uzyskać więcej informacji, skonsultuj się z najbliższym sprzedawcą lub odwiedź stronę www.holotherm.com.

Kluczowe elementy wpływające na koszt

Ostatecznie, do określenia pełnych kosztów dla Twojego wymarzonego kominka należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Oto kluczowe z nich:

Podsumowując, wybór kominka gazowego to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i kosztów. Zastanawiając się nad zakupem, warto zwrócić uwagę na wszystkie te aspekty, aby cieszyć się komfortem i ciepłem przez wiele lat. A Ty, który kominek wybierzesz?

FAQ

Czy kominki gazowe są bezpieczne?
Tak, pod warunkiem prawidłowej instalacji i regularnej konserwacji.
Jakie są główne zalety kominków gazowych w porównaniu do tradycyjnych?
Łatwość obsługi, czystość oraz możliwość precyzyjnej regulacji temperatury.
Czy mogę samodzielnie zainstalować kominek gazowy?
Nie, instalacja powinna być przeprowadzona przez specjalistę z odpowiednimi uprawnieniami.
Jakie są koszty eksploatacji kominka gazowego?
Zależą one od wielu czynników, takich jak rodzaj gazu, cena gazu w danym regionie oraz intensywność użytkowania kominka.
Czy kominki gazowe wymagają specjalnej konserwacji?
Tak, regularne przeglądy i konserwacja są kluczem do bezpiecznego i efektywnego użytkowania kominka gazowego.