Skip to main content

Prawdziwy ogień

To, co jest najpiękniejsze w kominku, to ogień i nastrój, jaki tworzy. Kominki gazowe gwarantują ten efekt. Jeżeli do tego zdecydujemy się na wersje dwupalnikową (większy palnik z tyłu, mniejszy z przodu) z imitacją polan, otrzymamy bardzo realistyczny efekt płonącego drewna. Dostępne są również modele z 3 a nawet z 5 palnikami.

Ekologia

Gaz jest paliwem czystym. Produkty jego spalania nie zawierają szkodliwych substancji ani pyłów, podczas spalania wytwarza się jedynie dwutlenek węgla i para wodna. Technologie zastosowane w nowoczesnych kominkach gazowych są przyjazne dla środowiska.

Komfort

Kominek obsługujemy za pomocą pilota. Według własnych preferencji ustawiamy temperaturę, jaką chcemy uzyskać. W trybie automatycznym kominek sam będzie się włączał i wyłączał, w zależności od temperatury otoczenia. Poza tym kominki gazowe są po prostu czyste - nie trzeba sprzątać paleniska, wymiatać popiołu ani myć okopconych ścian.

Łatwość instalacji

Kominek gazowy można zainstalować właściwie w dowolnym miejscu. Sposób instalacji uzależniony jest od rodzaju gazu, jaki będzie wykorzystywany w kominku - LPG z butli czy ziemny z sieci.

Bezpieczeństwo

Kominki gazowe są całkowicie bezpieczne. Ich pracę kontrolują czujniki i sterowniki, a ryzyko powstania pożaru lub poparzenia jest minimalne. Wybierając kominek, należy sprawdzić, czy posiada on certyfikat CE, zapewniający wysoki stopień bezpieczeństwa.

Szeroki wybór

Konstrukcja kominka gazowego jest prostsza niż tradycyjnego, dlatego pozwala na większą swobodę w tworzeniu urządzeń różnych rozmiarów i kształtów. Na rynku znaleźć można kominki z przeszkleniem frontowym, narożnym, trójstronnym, a nawet czterostronnym; od kompaktowych po panoramiczne, o długości ponad 2 metrów.

Zdrowa atmosfera

Kominek gazowy jest również dużo zdrowszy w użytkowaniu. Nie jesteśmy narażeni na wdychanie sadzy i popiołu - jak w przypadku kominka na drewno, czy oparów i produktów spalania etanolu - jak w przypadku biokominków. Spaliny z przeszklonego kominka gazowego nie przedostają się do pomieszczenia. Zależnie od warunków technicznych, mogą być odprowadzane na kilka sposobów. Najczęściej wykorzystuje się pionowy przewód powietrzno-spalinowy zakończony nasadą typu turbo. Jeżeli kominek znajduje się w niewielkiej odległości od ściany zewnętrznej, przewód można wyprowadzić poziomo na zewnątrz budynku. Do odprowadzenia spalin z kominka gazowego można też wykorzystać mechaniczny wyciąg spalinowy. Wówczas długość przewodu odprowadzającego spaliny może wynosić nawet 36 metrów, a sam przewód można poprowadzić i pionowo, i poziomo.

Jak widać, kominki gazowe są ekologiczne, bezpieczne i wygodne, a do tego nie mają właściwie żadnych ograniczeń co do miejsca instalacji.